Producent profesjonalnych środków chemicznych do czyszczenia urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Szeroki wachlarz produktów pozwoli dopasować środek do możliwości urządzenia i preferencji klienta. W asortymencie znajdują się preparaty do czyszczenia parowników, filtrów powietrza itp., występujące w formie koncentratu lub gotowych preparatów w atomizerze. W ofercie również chemia specjalna tj. do czyszczenia układów wewnętrznych instalacji chłodniczej lub klimatyzacyjnej, preparaty do usuwania kamienia, osadów czy tłuszczów. 
Wszystkie preparaty gwarantują skuteczne wyczyszczenie urządzeń, są bezpieczne dla zdrowia i czyszczonych elementów i posiadają niezbędne atesty. 
Dzięki wysokiej skuteczności, oraz wszechstronnemu działaniu Sferan pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, gdyż działa według zasady aplikuj i zapomnij. Produkty przeznaczone są do użytku profesjonalnego
W ostatnim czasie Sferan wprowadził na rynek innowacyjne rozwiązanie Safe Hands. Niewidzialne rękawiczki tworzą barierę ochronną przed czynnikami podrażniającymi skórę tj. czynniki chłodnicze, rozpuszczalniki, żrące detergenty. Należy tylko zaaplikować preparat na dłonie po wykonanej pracy (na sucho) i przetrzeć czyściwem. Zawiera łagodne dla skóry rąk składniki i pozostawia przyjemny zapach.